_MG_3017_1455284127_613x408.66666666667_3_0.jpg

Вищі навчальні заклади Західної України співпрацюватимуть з державним концерном "Укроборонпром". Зокрема, вони пропонуватимуть свої наукові розробки оборонному концерну. Про це йдеться у Меморандумі про партнерство, який підписали у п’ятницю, 12 лютого, представники ДК "Укроборонпром" та низка вищих навчальних закладів та наукових установ.

Захід відбувся за участі заступника міністра освіти і науки України Максима Стріхи, заступника генерального директора "Укроборонпрому" Юрія Пащенка, першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислава Замлинського, а також очільників ВНЗ та наукових установ Західного регіону України.

Під час вступного слова Ростислав Замлинський зазначив, що у час, коли Україна стоїть перед викликом, важливо об'єднатися для того, щоб перемогти. "Завдяки такій угоді відбудеться інтеграція науки і виробничого сектору економіки", - зазначив Ростислав Замлинський.

Водночас ректор Національного університету "Львівська політехніка" Юрій Бобало зазначив, що на сьогодні головне завдання – забезпечення нашої армії сучасною технікою.

"Держава очікує на новітні напрацювання. Виробництво сучасної української техніки неможливе без наукового потенціалу та фахових робітничих кадрів", - резюмував  заступник генерального директора "Укроборонпрому" Юрій  Пащенко.

Меморандум з "Укроборонпром" уклали Національний університет "Львівська політехніка", Луцький національний технічний університет, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Івано-Франківський національний університет нафти і газу, Ужгородський національний університет, Хмельницький національний університет, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Інститут фізичної оптики імені О.Г.Влоха та Інститут термоелектрики.

Окрім цього, сьогодні презентували виставку науково-технічних розробок науковців Львівської політехніки. Також присутні обговорили питання розвитку науково-технічної та освітньої співпраці університетів та наукових установ з ДК "Укроборонпром" та поспілкувалися щодо налагодження співпраці між професійно-технічними навчальними закладами та підприємствами "Укроборонпрому".