_MG_7803_1456407245_613x408.66666666667_3_0.jpg

Про соціально-економічний потенціал Львівської області, політичну ситуацію у державі, впровадження реформ в Україні та співпрацю у сфері енергоефективності йшлося у четвер, 25 лютого, на зустрічі голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки зі заступниками міністрів зовнішньополітичних відомств країн Вишеградської групи.

Керівник області висловив вдячність країнам Вишеградської "четвірки" за підтримку України у протистоянні російському агресору. Він також наголосив, що сьогоднішня зустріч є надзвичайно знаковою для Львівщини.

"Країни Вишеградської групи перебували під окупацією Росії, а це завжди призводило до численних людських жертв. І ми повинні пам’ятати про це, - наголосив Олег Синютка. - Російська армія не пішла далі тому, що їх зупинили українські військові, а також тому, що була спільна позиція усього цивілізованого світу".

Керівник області при цьому зазначив, що сьогодні на Донбасі присутні регулярні російські війська, тому йдеться про окупацію території України.

"Всі країни Вишеградської групи абсолютно підтримують відновлення територіальної цілісності України, - наголосив молодший заступник Міністра закордонних справ Чеської Республіки Ярослав Лудва. - Ми підтримуємо український народ та готові вам допомогти".

За словами дипломата, країни Вишеградської групи охоче поділяться досвідом щодо впровадження  реформ. На його переконання, сьогодні першочергово Україні слід впроваджувати зміни у судовій владі, газовій індустрії, а також зосередитися на питанні децентралізації та створення антикорупційних інституцій.

Водночас присутні також обговорили й інвестиційний потенціал Львівщини.

Довідка:

Вишеградська четвірка (Вишеградська група або В-4) – неформальне об’єднання чотирьох центральноєвропейських держав: Польщі, Словаччини, Угорщини та Чехії, яке започаткувало роботу у 1991 році з метою координації діяльності і співпраці у питаннях євроінтеграції. Ініціатива щодо налагодження співробітництва у форматі "Вишеградська четвірка + Україна" належала українській стороні.