b_200_150_16777215_0___images_stories_16rik_02-16_img_20160225_101202.jpgb_200_150_16777215_0___images_stories_16rik_02-16_img_20160225_101211.jpgПитання санаторно-курортного лікування і реабілітації, виділення земельних ділянок, працевлаштування та матеріальної допомоги учасникам АТО стали основним предметом обговорення під час робочої наради, яку 25 лютого провів перший заступник голови РДА Володимир Танчин за участі голови районної ради Романа Андрусишина із демобілізованими учасниками АТО, волонтерами, керівниками структурних підрозділів РДА, районних установ, міськими і сільськими головами району.

Нагадаємо, що такі зустрічі у райдержадміністрації є щомісячними і мають практичний характер, оскільки в межах безпосереднього спілкування із воїнами вдається адресно вирішити ту чи іншу проблему.

Відтак, учасникам бойових дій вкотре нагадали про передбачені для них законом пільги. Окрім інформації щодо виділення матеріальної допомоги та санаторно-курортного лікування, керівник управління соціального захисту населення РДА Надія Жеребецька повідомила, що в перукарні від соціального захисту усі демобілізовані учасники АТО можуть скористатися безкоштовними послугами. Як і минулого року, коли було оздоровлено 19 дітей воїнів із району, тепер також приймаються заявки на оздоровлення дітей захисників.

Не зволікати із отриманням пільг, що стосуються лікування і реабілітації закликав завідувач Перемишлянської районної поліклініки Євген Марцинішко. Зокрема, він поінформував про наявність путівок у санаторії та послуги із зубопротезування. Варто відзначити, що для останньої із районного бюджету було виділено 50 тисяч гривень.

Заступник директора Перемишлянського районного центру зайнятості Надія Турчиняк розповіла про послуги для демобілізованих у сфері працевлаштування. Сьогодні для них пропонують вакансії електромеханіка, монтер кабельного виробництва, директорів Народних домів та електриків.

Найбільше питань виникло в учасників бойових дій щодо одержання дров та виділення земельних ділянок. Утім, отримати потрібну інформацію про зарезервовані земельні ділянки у повному обсязі їм так і не вдалося, оскільки замість керівника управління Держеогеокадастру у Перемишлянському районі доповідав спеціаліст.

На завершення керівники району вкотре наголосили на відповідальності за вирішення проблем учасників АТО, а у разі зволікання будь-кого із працівників держустанов чи неналежної морально-етичної поведінки, не замовчувати і повідомляти про такі факти.