_MG_7981_1456417154_613x408.66666666667_3_0.jpg

Україна розцінює будівництво "Північного потоку 2" як загрозу національній безпеці. Про це заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль під час прес-конференції за підсумками візиту на Львівщину дипломатів країн Вишеградської групи у четвер, 25 лютого.

"Ми піднімали це питання як на рівні Європейської комісії, Німеччини, так і сьогодні під час переговорів з представниками делегації Вишеградської четвірки, - зазначила Олена Зеркаль. - Ми вважаємо, що "Північний потік 2" - це суто політичний проект, який буде використовуватися для подальшого тиску на ситуацію і він не може сприяти диверсифікації постачання газу в Європу".

Заступник міністра водночас наголосила, що Україна є надійним транзитером газу до Європи. "Ми виконуємо усі свої зобов'язання щодо транспортування газу до ЄС в повних обсягах, - підкреслила Олена Зеркаль. - Тому для нас є дуже великий сумнів щодо того, що проект "Північний потік 2" буде реалізовано".

Нагадаємо, що сьогодні у Львові перебуває делегація дипломатів країн Вишеградської четвірки та України. В межах візиту відбувся круглий стіл з питань енергоефективності, під час якого піднімалося в тому числі й питання будівництва газопроводу "Північний потік 2" з Росії до Німеччини в обхід України.