_MG_7915_1456416063_613x408.5645_3_0.jpg

25 лютого у Львові у рамках взаємодії України з Вишеградською четвіркою (Польща, Словаччина, Угорщина, Чехія,) відбувся круглий стіл з питань енергоефективності.

У вступному слові на відкритті заходу Заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль підкреслила важливість співпраці України з країнами Вишеградської групи (В-4) у контексті реформування української економіки, зокрема у галузі енергоефективності, освіти, розбудови громадського суспільства та децентралізації влади.

У рамках заходу проведено чергові політичні консультації у форматі “Україна+Вишеградська група” на рівні заступників міністрів закордонних справ/державних секретарів - заступник Міністра закордонних справ Республіки Польща Марек Зюлковський, Державний секретар Міністерства закордонних справ та європейської інтеграції Словацької Республіки Ігор Слободнік, Державний секретар Міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини з питань безпекової політики та міжнародного співробітництва Іштван Мікола, Молодший заступник Міністра закордонних справ Чеської Республіки Ярослав Лудва.

Учасників зустрічі було поінформовано про хід інтеграційних реформ в Україні, виконання умов щодо отримання безвізового режиму для українських громадян. У ході консультацій обговорено ситуацію на Донбасі та інші питання міжнародного порядку денного.

Вишеградські партнери заявили про незмінність позиції щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України та висловили готовність сприяти європейській інтеграції України, безвізовому режиму України з ЄС. Обговорено нові перспективні напрямки секторальної взаємодії між Україною та Вишеградською групою.

Чергова зустріч у форматі «Україна+В4», присвячена розвитку малого і середнього бізнесу, запланована на квітень 2016 року.

Довідково: у ході зустрічі глав держав Вишеградської групи та України 16 листопада 2014 р. у Братиславі було досягнуто домовленості про «патронування» кожною країною-учасницею В4 кількох напрямів реформ в Україні. У контексті цього процесу вже відбулися 3 засідання на рівні заступників міністрів / держсекретарів МЗС та керівництва профільних відомств у Львові (8 жовтня 2014 р., інавгураційне), Чернігові (20 квітня 2015 р., з проблематики місцевого самоврядування та децентралізації, патронат Польщі), Чернівцях (13 жовтня 2015 р. з реформи вищої освіти, патронат Чехії).

Road show з питань енергоефективності проводиться у Львові (25-26 лютого 2016 р.) під патронатом Словаччини.