index_1456600781_259x194_3_0.jpeg

За підрахунками директора департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень Мінінфраструктури Романа Хміля Україна втратить через блокування російських фур щонайменше 15 мільярдів гривень.

"Груба оцінка втрат - 15 млрд грн транспортних доходів + мінімум 100 млрд грн від продажу наших товарів на експорт. Боюсь, що насправді значно більше, страшно рахувати", - написав Роман Хміль на своїй сторінці в Facebook.

На думку посадовця, зупинка російського транзиту для України, як країни транзитера, яка має суттєву частку доходів бюджету від міжнародної торгівлі та транзитних потоків - це інфраструктурна катастрофа. Адже це призведе до зупинки українського транзиту до країн Азії та двосторонніх перевезень до РФ. Потім зупиниться залізничний транзит. Далі міжнародні компанії поступово перестануть їздити територією України також, бо таким чином будуть порушені міжнародні угоди та їх інтереси.

"Потім нас виженуть з СОТ та позбавлять підтримки ЄС та США. Як тільки ми перестаємо вести себе цивілізовано, ми перетворюємось в очах наших партнерів на Сомалі, з усіма негативними наслідками", - додав Роман Хміль.