_MG_1759_1459950258_613x408.66666666667_3_0.jpg

У середу, 6 квітня, в Національному університеті "Львівська політехніка" відбулося засідання "круглого столу" на тему "Позитивні та негативні фактори впливу і перешкоди, що заважають видобутку вуглеводнів в Україні".


 

Привітав учасників заходу перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський.

"Питання, які ми сьогодні обговорюємо, є дуже важливі. Тому що вони стосуються нашої енергетичної безпеки, а також життя та функціювання безпосередньо наших громад, оскільки від господарської діяльності вуглевидобувних компаній залежить їх добробут, - зазначив Ростислав Замлинський. - Львівщина має значний потенціал для розвитку вуглеводнів. У нас активно працює потужне науково-експертне середовище, без якого розвиток цієї галузі неможливий. Ми спільно з вами маємо напрацювати механізм чи дорожню карту щодо подальшого розвитку паливно-енергетичного комплексу та збільшення видобутку газу і нафти в нашому регіоні. Диверсифікувати постачання газу – це наше пріоритетне завдання.

Під час круглого столу учасники розглянули питання видобування вуглеводнів, стратегію пошуків нових родовищ вуглеводнів у Західноукраїнському нафтогазоносному регіоні, перспективи пошуку нових покладів та родовищ. Особлива увага була приділена використанню ліцензій на видобуток як нематеріального активу, проблемі рентних платежів за користування надрами та ввозу в Україну обладнання для нафтогазової промисловості.

За підсумками засідання розроблено низку пропозиції щодо поліпшення організації управління нафтогазовою галуззю в Україні та звернення до органів влади з пропозиціями про усунення негативних факторів у видобутку вуглеводнів.

Ініціаторами цього зібрання стали Громадська спілка "Ліга ділових кіл паливно-енергетичного комплексу" та Національний університет "Львівська політехніка".