b_200_150_16777215_0___images_stories_16rik_04-16_8e2fb00da.jpg«На початку було важко переконати людей, що це необхідно. Потрібно було пояснювати, що в усіх розвинутих державах вивіз твердих побутових відходів виконують спеціалізовані фірми на спеціалізовані підприємства. Якщо ми цього не зробимо, то погрузнемо у смітті, а це негативний вплив на екологію і, відповідно на людей, тварини і все живе навкруги» - розповів Великоглібовицький сільський голова Василь Марочканич.

Слід відзначити, що чималу допомогу у проведенні роз’яснювальної роботи допомогли священики, сільські депутати, та й авторитетні люди сіл. Також за їх сприяння мешканці населених пунктів сільської ради підписали угоди із  ТОВ «ДВ-Екосвіт», яке обслуговуватиме господарства. На сьогоднішній день необхідних 51% господарств вже заключили угоди. А відтак, сьогодні, 21 квітня, «ДВ-Екосвіт» здійснить перший вивіз сміття.

Умови прості – двічі на місяць приїжджатиме машина та збиратиме сміття із контейнерів, які фірма по угоді передасть людям безкоштовно. Звичайно, при втраті такого контейнера, прийдеться сплатити його вартість. Досягнуто домовленості і з підприємством про оплату за послугу. Для господарства, у якому проживають 1-2 людини це коштуватиме 12,74 грн. на місяць, від трьох і більше людей – 38.34 грн.. Оплату можна проводити щомісяця або щоквартально.

З іншого боку, усім мешканцям населених пунктів сільської ради було запропоновано заключити угоду на вивіз сміття. А тому, у випадку появи несанкціонованих сміттєзвалищ, екологія матиме претензії до тих, хто не зробив цього.  А це - відповідні штрафні санкції. Перше покарання - 850 грн., друге - вдвічі більше. Така умова прописана в угоді.