b_200_150_16777215_0___images_stories_16rik_04-16_img_6154.jpg21 квітня у сесійній залі  Перемишлянської районної ради взяти участь у семінарі щодо проблем із захворюванням на туберкульоз, зібралось чимало представників медичної галузі, соціальних служб, органів місцевого самоврядування, священиків. Такий інтерес до заходу викликала поінформованість людей про серйозні проблеми в Україні із захворюваністю  на туберкульоз.

 

 

Вітаючи учасників семінару, перший заступник голови Перемишлянської райдержадміністрації Володимир Танчин загострив увагу на необхідності проведення роз’яснювальної роботи серед населення щоби попереджати поширення цієї страшної хвороби. Одночасно подякував організаторам семінару за проведення такого важливого заходу у Перемишлянському районі.

Юрій Островерха, головний лікар Львівського обласного центру здоров’я, відзначив: «Висока поширеність захворювання туберкульозом не дозволяє нам стояти осторонь…. А тому було започатковано проект «Покращення доступності послуг з протидії туберкульозу шляхом активізації місцевих громад та використання потенціалу АКСМ-стратегії». Метою проекту є заохочення до діагностики людей із симптомами туберкульозу і мотивування до завершення лікування пацієнтів з діагнозом «туберкульоз».

Слід відзначити, що учасники семінару мали можливість переглянути тематичні відеоматеріали.

У семінарі також взяла участь регіональний координатор проекту «Посилення боротьби з туберкульозом в Україні» Оксана Лазарчук.

Слід зауважити, що цього року з метою виявлення раннього захворювання на туберкульоз планується використання пересувного флюорографа у населених пунктах району.