_MG_6845_1464706087_613x408.66666666667_3_0.jpg

Основним завданням рятувальних служб на території сміттєзвалища в с. Збиранка Жовківського району є пошук осіб, зниклих внаслідок зсуву сміття. Не менша вагомим також є укріплення захисних дамб біля водойм-накопичувачів інфільтратів поблизу звалища.
На цьому у вівторок, 31 травня, наголосив в.о. директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Олександр Харчук, звітуючи на сесії Львівської обласної ради ради.


 

За його словами, упродовж минулої доби рятувальники пересипали близько 7 тисяч метрів кубічних сміття у пошуках своїх колег, котрі опинились під завалами. У ліквідації наслідків зсуву сміття взяли участь понад 770 осіб та 80 одиниць техніки. До аварійно-рятувальних робіт також залучена техніка підрозділів Державної служби надзвичайних ситуацій (ДСНС), комунальних підприємств, Облавтодору та приватних підприємств.

Як повідомили керівники обласних правоохоронних структур, за фактом зсуву сміття на території звалища твердих побутових відходів ЛКП "Збиранка" порушена кримінальна справа та на даний час триває розслідування. Правоохоронці також опрацьовують усі документи, які є у наявності за час існування сміттєзвалища.

Також начальник обласного управління ДСНС Сергій Дмитровський розповів, що пожежу, яка сталась на звалищі сміття, рятувальники загасили за одну добу. "Для пошуку зниклих під завалами людей ми задіяли усі наявні у нас можливості. Розшукові роботи і надалі не припинятимуться". Він також додав, що гасіння пожежі не могло спричинити обвал.