IMG_0975_1465812187_613x408.66666666667_3_0.jpg

Сьогодні, 13 червня, у Львові відбувається семінар для лідерів місцевого самоврядування з обміну досвідом "Кращі практики місцевого самоврядування у сфері стимулювання економічної активності, створення робочих місць".

Захід організовано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства у співпраці з Програмою Ради Європи "Децентралізація і територіальна консолідація в Україні" з метою обміну досвідом та ознайомлення з найкращими практиками місцевого самоврядування в Україні.


 

Учасники семінару – представники Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України, члени всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, експерти Ради Європи,практики-фіналісти конкурсу "Найкращі практики місцевого самоврядування у 2015 році".

Вітаючи учасників заходу, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський зауважив: "Програми, започатковані Радою Європи та іншими європейськими структурами, допомагають не лише вчитися, а й реалізовувати інфраструктурні проекти, започатковані самими громадами. А це надзвичайно важливо, оскільки сильною країна може бути лише тоді, коли у її складі – сильні громади. Аби сприяти зміцненню громад Львівщини, обласна державна адміністрація будує інфраструктуру для розвитку підприємництва та створює сприятливий інвестиційний клімат".

"На території Львівщини є багато успішних практик, якими ми можемо поділитися з громадами не тільки сусідніх областей, а й усієї України. Ми єдині в країні, хто запровадили програму "500 успішних підприємств" – це проект, який дозволяє активізувати розвиток села, який дає можливість самозайнятості. До речі, цю ініціативу високо оцінив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, зауваживши, що її треба поширювати на територію всієї держави. Головне – Програма отримала підтримку в людей – на території області уже зареєстровано 10 кооперативів", - додав Ростислав Замлинський.

Крім того, за словами посадовця, цього року реалізовуватимуть проекти, пов’язані з центрами надання адміністративних послуг, проекти об’єднаних територіальних громад, спрямовані на розвиток.

Спеціальний радник Уряду України з питань децентралізації Даніель Попеску підкреслив: "Україна знаходиться на правильному шляху щодо децентралізації. Зараз спостерігаємо багато інновацій, які йдуть саме від представників місцевого самоврядування, зокрема від міських та сільських голів".

Під час семінару було повідомлено, що 8 червня оголошено старт конкурсу "Кращі практики місцевого самоврядування у 2016 році" за трьома напрямками: економічна активність, обєднанная громад, Центри надання адміністративних послуг.

До участі в конкурсі запрошуються органи місцевого самоврядування всіх рівнів: обласні, районні, міські, селищні та сільські ради.

Заявки прийматимуться до кінця вересня поточного року.

Умови конкурсу невдовзі з’являться на сайті міністерства  http://www.minregion.gov.ua/